15 Decembrie, 2019

SINTEZĂ: Care sunt noutățile referitoare la concediul și indemnizația pentru îngrijirea copilului bolnav?

Potrivit art. 26 alin. (1) din OUG nr. 158/2005, asigurații au dreptul la concediu și indemnizație pentru îngrijirea copilului bolnav în vârstă de până la 7 ani, iar în cazul copilului cu handicap, pentru afecțiunile intercurente... ...

continuare →